621383 PNUC3K 855 1 1024x576 - support

راهنما

پیشنهاد میکنیم حتما قبل از ثبت هرگونه پونز، شرایط ثبت پونز و قوانین پونز را مطالعه بفرمایید.

به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری، شرایط زیر برای ثبت پونز در این سایت وضع شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر پونز‌ها نیز می‌گردد.

 • پونز منتشر شده به مدت یک ماه بر روی سایت باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، پونز منقضی شده و از سایت حذف می‌شود.
 • در صورت حذف پونز، پس از گذشت ۲۴ ساعت از حذف، امکان ثبت پونز مشابه فراهم می‌گردد.
 • هر کاربر مجاز به ثبت حداکثر سه پونز در روز می‌باشد.
 • هر پونز تنها در یک کشور و شهر قابل انتشار است.
 • پونز‌های «درخواستی»، برای کاربرانی نمایش داده می‌شود که فیلتر نمایش پونز درخواستی را انتخاب کنند.
 • پونز ثبت شده، هم بر روی وبسایت «پونز» منتشر شده و هم از طریق موتور‌های جستجو (مانند گوگل) قابل مشاهده و دسترسی است.
 • پس از ثبت و انتشار پونز، امکان ویرایش اطلاعات تماس مانند ایمیل و شماره تماس وجود ندارد.

توجه داشته باشید که ممکن است به یکی از دلایل بالا موفق به ثبت پونز نشوید و یا پس از ثبت، پونز شما در فرآیند انتشار حذف شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله چرا پونز من حذف شده است؟ را مطالعه نمایید.

 • برای سهولت دسترسی به پونز‌های مورد نظر کاربران، پونز‌های «سایت» در ۱۰ دسته کلی به همراه زیردسته‌هایی تقسیم می‌شوند.

  یک عکس از صفحه دسته بندیها قرار داده می شود

  دسته بندی ها و زیرمجموعه انها قرار داده می شود.

  برای جلوگیری از اشتباه در هنگام ثبت پونز در دسته‌های مختلف لازم است به نکات زیر توجه فرمایید:

  • در برخی مواقع ممکن است یک پونز مناسب برای چند دسته‌ی مختلف باشد که انتشار آن در هر کدام از دسته‌بندی­‌ها به نظر پونز‌دهنده بستگی دارد ولی در اکثر مواقع برای هر پونز دسته‌بندی یکتایی وجود دارد.
  • آدرس وبسایت، کانال و لینک تلگرام در پونز تنها در دسته‌بندی خدمات و با پرداخت هزینه لینک وب‌سایت قابل درج می‌باشد.
  کسب و کارهایی که ارائه‌دهنده خدمات هستند و به‌دنبال جذب نیروی کار نمی‌باشند برای جذب کار، پروژه و یا به‌عبارتی کاریابی، باید از دسته‌بندی خدمات برای معرفی خود استفاده نمایند.

طبق تحقیقات، پونز‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به پونز‌های بدون تصویر، ۵ برابر بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر پونز خود حتما از عکس استفاده نمایید.

همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 600*600 پیکسل و حجم آن حداکثر 20 مگابایت باشد.
 چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر پونز شما صدق کند، تصویر مورد نظر منتشر نخواهد شد:

 • تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)،
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت،
 • تصویر غیر واقعی،
 • تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)،
 • مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در پونز،
 • تصویری که متعلق به پونز دیگری در سایت باشد،
 • تصویری که به پونز شما مرتبط نباشد،
 • بیش از ۲۰٪ از محتوایِ تصویر پونز شامل متن باشد،
 • تصویر نیاز به چرخش داشته باشد،
 • در تصویر پونز عبارت‌های تبلیغاتی یا واژه‌هایی مانند:‌ حراج و … نوشته شده باشد،
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند.

در صورتی که هیچ‌کدام از موارد بالا در مورد تصاویر مدنظر شما صادق نیست ولی در هنگام ثبت پونز، حذف شده است، عکس پونز خود را به همراه عنوان پونز و شماره تماس و ایمیلی که با آن پونز را ثبت کرده‌اید، از طریق فرم تماس برای تیم پشتیبانی «پونز» ارسال نمایید تا پس از بررسی مجدد، تصویر را بر روی پونز شما قرار دهیم.

کد تأیید، کدی ۶ رقمی است که از طریق ایمیل ثبت نامی برای شما ارسال می‌شود. این کد به جهت اطمینان از صحیح بودن ایمیل ثبت شده می‌باشد و وارد کردن آن برای ثبت پونز الزامیست.

پروفایل کاربری و پونزهای من

پس از ورود به بخش پروفایل قسمتی تحت عنوان «پونزهای‌­های من» مشاهده خواهید کرد که در آن می‌توانید تمام پونزهای خود را که در صف انتشار بوده و یا در حال حاضر بر روی سایت قرار دارند را مشاهده نمایید.

در صورتی­که پونز شما به هر دلیلی منتشر نشود و یا به دلیل منقضی شدن و حذف توسط صاحب پونز از سایت برداشته شود، دیگر در صفحه پونزهای من قابل مشاهده نمی‌­باشد. 

پونز از طریق وبسایت (و در آینده نزدیک اپلیکیشن اندروید و ios  ) در دسترس است. در پایین نحوه ورود به پروفایل کاربری خود را مشاهده می­کنید.

برای مدیریت پونزهای ثبت شده خود نیاز به لینک‌های مدیریتی آنها دارید. این لینک‌ها پس از ثبت پونز از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شوند. اما اگر به هر دلیلی به لینک مدیریت پونز خود دسترسی ندارید، می‌توانید از روش‌های بالا برای وارد شدن به آن‌ها استفاده نمایید.

این بخش برای دسترسی سریع و راحت به آگهی‌­های مورد نظر شما می‌­باشد تا پونزهای منتخب شما در میان تعداد زیاد پونز‌­های سایت که در هر لحظه منتشر می‌­شوند، گم نشود. شما می‌توانید با وارد شدن به صفحه پونز  و لمس برچسب «نشان کردن»، پونز مدنظرتان را نشان کنید.

شما پس از ثبت پونز خود در هر مرحله‌ای قادر به ویرایش پونز خود می‌¬باشید. برای ویرایش پونز می‌توانید از قسمت «پونزهای من» که در سمت چپ نوار پایین صفحه قرار دارد وارد بخش «پونز‌های من» شده و پونز‌ی که قصد ویرایش آن را دارید، انتخاب نمایید. پس از انتخاب پونز مورد نظر وارد بخشی تحت عنوان «مدیریت پونز» می‌شوید که در بالای صفحه دیده می‌شود. در این بخش گزینه‌هایی از قبیل پیش‌نمایش پونز، ارتقا، ویرایش، حذف، آمار و همچنین وضعیت پونز مشاهده می‌شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، وضعیت پونز «درخواست آپارتمان» که هفته پیش ثبت شده است در حالت «منتشر شده» می‌باشد. توجه به این نکته الزامی است که برخی از گزینه‌ها در پونز قابل ویرایش نیستند. دسته­‌بندی پونز، ایمیل و شماره تماس ثبت‌شده در پونز غیرقابل تغییر و ویرایش می‌­باشد و برای تغییر آن لازم است پونز خود را حذف کرده و پس از ۲۴ ساعت نسبت به ارسال مجدد پونز مشابه با مشخصات مورد نظر خود اقدام نمایید. پس از ویرایش پونز تا زمانی که نسخه ویرایش شده در فرآیند انتشار می‌باشد، پونز شما با نسخه قدیمی بر روی سایت نمایش داده می‌شود. ممکن است پونز شما پس از ویرایش به دلایل گوناگونی حذف شود، می‌توانید مقاله مربوط به “پونز من چرا حذف شده است؟” را مطالعه نمایید، در اینصورت پونز با نسخه قدیمی نیز از روی سایت حذف می‌گردد همچنین در صورت انتشار، پونز شما با پونز نسخه قدیمی جایگزین می‌گردد. به شما پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد ارتقای پونز ویرایش شده خود را دارید ابتدا پونز خود را ویرایش کرده و پس از انتشار نسخه جدید اقدام به ارتقای آن نمایید.

پس از آنکه پونز شما بر روی «سایت» منتشر شد، شما می‌توانید با ورود به قسمت “دیوار من” و سپس از بخش «پونز‌های من»، پونز مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید در پایین صفحه آماری از بازدیدهای انجام شده از پونز شما قابل مشاهده است. برای مشاهده‌ی آمار دقیقتر، می‌توانید از وبسایت «پونز» آمار بازدید‌های پونز خود را مشاهده نمایید.

شما می‌توانید پونز خود را که در صف بررسی می‌باشد و یا بر روی سایت منتشر شده است، در هر زمانی حذف نمایید. برای حذف پونز خود از قسمت «پونزهای من» وارد “پونز‌های من” شده و سپس پونز‌ مورد نظر خود را که قصد حذف آن را دارید را انتخاب نمایید، صفحه‌ای مانند صفحه زیر به شما نمایش داده خواهد شد.

پونز‌هایی که در سایت ثبت می‌شوند به چند دلیل ممکن است از سایت حذف شوند. در این قسمت سعی داریم این دلایل را در مراحل مختلف توضیح دهیم تا با آگاهی کامل از این موارد از حذف پونز خود جلوگیری نمایید.

حذف پونز قبل از انتشار در سایت:

پس از ثبت پونز در سایت و وارد کردن کد تأییدی که برای شما ارسال شده است، پونز شما وارد مرحله انتشار می‌گردد که این مرحله ممکن است حداکثر تا 8 ساعت بطول انجامد. در صورتی که شما شرایط مربوط به ثبت پونز را بطور کامل رعایت کرده باشید، پونز شما در سایت منتشر می‌گردد در غیر اینصورت پونز شما از لیست پونز‌های من حذف شده و در سایت منتشر نمی‌شود. در مقاله «پرتکرارترین دلایل حذف پونز کدامند؟» می‌توانید این دلایل را بطور کامل مطالعه نمایید.

حذف پونز پس از انتشار در سایت:

پونز شما پس از منتشر شدن در سایت به دلایل مختلفی ممکن است حذف شود که در این بخش به طور کامل این دلایل را بررسی می‌کنیم:

 • منقضی شدن پونز

هر پونز به مدت یک ماه بر روی «دیوار» باقی می‌ماند و پیش از منقضی شدن آن باید نسبت به تمدید پونز اقدام نمایید. از صفحه «چگونه پونز خود را ارتقا دهم؟» می‌توانید اطلاعات لازم جهت تمدید پونز خود را بدست آورید.

 • حذف به دلیل گزارش کاربران

در صورتی که پونز شما توسط تعداد زیادی از کاربران گزارش شود، پونز شما از روی سایت حذف می‌گردد. از طریق صفحه «می‌خواهم یک پونز را گزارش» کنم می‌توانید با فرآیند گزارش پونز آشنا شوید. 

 • حذف پس از ویرایش پونز

پس از آنکه پونز خود را ویرایش کردید، پونز شما مجددا وارد مرحله انتشار می‌شود و با توجه به تغییرات اعمال شده از جانب شما پونز ممکن است مجددا توسط دلایلی که در همین صفحه بالاتر در بخش حذف پونز قبل از انتشاردر سایت توضیح داده شد، حذف گردد.

اگر هیچ کدام از دلایل بالا برای پونز شما صادق نبود و یا پونز‌تان به دلیل دیگری حذف شده بود، این موضوع را از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» در پایین صفحه با ما مطرح نمایید.

 

شرایط و قوانین

در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند انتشار آگهی‌ها، تیم پونز ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان پونز شما را به طور جزئی تغییر دهد. همچنین تیم پونز مجاز است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادر شده باشد، تیم پونز فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید. همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی بیشتر از 5 مورد باشد، دیوار به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف پونز نماید. در دو فرض اخیر تیم پونز هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه‌های پرداختی بابت پونز حذف شده به کاربر ندارد.

آگهی‌دهندگان با ثبت پونز خود در سایت، تأیید می‌کنند که پونز ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند.

 • مغایرت با قوانین جاری کشور محل زندگی فعلی و جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،
 • ناقض حریم شخصی افراد،
 • استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، نو، زیر قیمت، استثنائی، گوشی، حراج و موارد مشابه،
 • درج قیمت در عنوان پونز،
 • هر گونه توهین به ادیان رسمی کشورها، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،
 • استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی،
 • هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،
 • ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک،
 • فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»،
 • هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی،
 • شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،
 • هر نوع مسابقه، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی (با جایزه یا بدون جایزه)،
 • هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن،
 • فروش دستگاه فلزیاب، گنج‌یاب، حفاری غیرمجاز یا لوازم و تجهیزات مرتبط با آن،
 • خدمات، دفاتر و شرکت‌های مرتبط با لیزینگ به جز نمایندگی‌های مجاز با ارائه مجوز،
 • درخواست کمک‌های نقدی یا پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور،
 • درج شماره حساب در متن آگهی،
 • خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،
 • معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با پونز را دارند،
 • پنل پیامک انبوه،
 • درج آگهی‌های دوره‌های آموزشی بدون قراردادن اطلاعاتی در مورد مدرس،
 • درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،
 • ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد،
 • قرار ملاقات غیرتجاری به صورت آنلاین،
 • وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی
 • آگهی‌های فروش سیم کارت که شماره­‌ی آن در عنوانِ آگهی درج نشده باشد.
 • هرگونه اشاره به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات به جز در دسته‌بندی خدمات

 هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و دیوار در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد

هرگونه استفاده از پونز به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. پونز هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌­ی پونز استفاده می‌کنند.

 • تلاش تیم پونز، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 • مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده­‌ی کاربر است و پونز هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این سایت ندارد.
 • تیم پونز هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی به غیر از اخذ تعهد از ایشان به رعایت کلیه مقررات و قوانین کشور محل زندگی و جمهوری اسلامی ایران منعقد نمی‌کند. کاربرانِ پونز در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین تیم پونز، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 • مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به پونز ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده­ی فرستنده اطلاعات است.
 • تیم پونز مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکس ارسالی به سایت، یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به کاربر یا ایجاد شده توسط کاربر می‌باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 • مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به پونز که به واسطه‌­ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و تیم پونز مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
 • آگهی‌های پونز توسط و با هزینه­‌ی گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از پونز حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به پونز را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

قوانین کشور محل زندگی هر کاربر و جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

طبق تحقیقات، پونز‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به پونز‌های بدون تصویر، ۵ برابر بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر پونز خود حتما از عکس استفاده نمایید.

همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 600*600 پیکسل و حجم آن حداکثر 20 مگابایت باشد.
 چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر پونز شما صدق کند، تصویر مورد نظر منتشر نخواهد شد:

 • تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)،
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت،
 • تصویر غیر واقعی،
 • تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)،
 • مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در پونز،
 • تصویری که متعلق به پونز دیگری در سایت باشد،
 • تصویری که به پونز شما مرتبط نباشد،
 • بیش از ۲۰٪ از محتوایِ تصویر پونز شامل متن باشد،
 • تصویر نیاز به چرخش داشته باشد،
 • در تصویر پونز عبارت‌های تبلیغاتی یا واژه‌هایی مانند:‌ حراج و … نوشته شده باشد،
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند.

در صورتی که هیچ‌کدام از موارد بالا در مورد تصاویر مدنظر شما صادق نیست ولی در هنگام ثبت پونز، حذف شده است، عکس پونز خود را به همراه عنوان پونز و شماره تماس و ایمیلی که با آن پونز را ثبت کرده‌اید، از طریق فرم تماس برای تیم پشتیبانی «پونز» ارسال نمایید تا پس از بررسی مجدد، تصویر را بر روی پونز شما قرار دهیم.

به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری، شرایط زیر برای ثبت پونز در این سایت وضع شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر پونز‌ها نیز می‌گردد.

 • پونز منتشر شده به مدت یک ماه بر روی سایت باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، پونز منقضی شده و از سایت حذف می‌شود.
 • در صورت حذف پونز، پس از گذشت ۲۴ ساعت از حذف، امکان ثبت پونز مشابه فراهم می‌گردد.
 • هر کاربر مجاز به ثبت حداکثر سه پونز در روز می‌باشد.
 • هر پونز تنها در یک کشور و شهر قابل انتشار است.
 • پونز‌های «درخواستی»، برای کاربرانی نمایش داده می‌شود که فیلتر نمایش پونز درخواستی را انتخاب کنند.
 • پونز ثبت شده، هم بر روی وبسایت «پونز» منتشر شده و هم از طریق موتور‌های جستجو (مانند گوگل) قابل مشاهده و دسترسی است.
 • پس از ثبت و انتشار پونز، امکان ویرایش اطلاعات تماس مانند ایمیل و شماره تماس وجود ندارد.

توجه داشته باشید که ممکن است به یکی از دلایل بالا موفق به ثبت پونز نشوید و یا پس از ثبت، پونز شما در فرآیند انتشار حذف شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله چرا پونز من حذف شده است؟ را مطالعه نمایید.

 • از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
 • حتی الامکان با اشخاصی وارد معامله شوید که در شهر شما زندگی میکنند و از سفر به شهرهای دیگر بپرهیزید.
 • هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

بیشتر احتیاط کنید وقتی

 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.
 • فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

به خاطر داشته باشید:

 • در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.
 • بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
 • در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.
 • بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

 

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به‌ اداره پلیس محل سکونت خود، موضوع را از آن طریق پیگیری کنید؛ در این موارد مطمئن باشید «پونز» همکاری‌های لازم را با این مراجع قانونی جهت پیگیری مشکل شما انجام می‌دهد.

دلایل حذف پونز

پونز‌هایی که در سایت ثبت می‌شوند به چند دلیل ممکن است از سایت حذف شوند. در این قسمت سعی داریم این دلایل را در مراحل مختلف توضیح دهیم تا با آگاهی کامل از این موارد از حذف پونز خود جلوگیری نمایید.

حذف پونز قبل از انتشار در سایت:

پس از ثبت پونز در سایت و وارد کردن کد تأییدی که برای شما ارسال شده است، پونز شما وارد مرحله انتشار می‌گردد که این مرحله ممکن است حداکثر تا 8 ساعت بطول انجامد. در صورتی که شما شرایط مربوط به ثبت پونز را بطور کامل رعایت کرده باشید، پونز شما در سایت منتشر می‌گردد در غیر اینصورت پونز شما از لیست پونز‌های من حذف شده و در سایت منتشر نمی‌شود. در مقاله «پرتکرارترین دلایل حذف پونز کدامند؟» می‌توانید این دلایل را بطور کامل مطالعه نمایید.

حذف پونز پس از انتشار در سایت:

پونز شما پس از منتشر شدن در سایت به دلایل مختلفی ممکن است حذف شود که در این بخش به طور کامل این دلایل را بررسی می‌کنیم:

 • منقضی شدن پونز

هر پونز به مدت یک ماه بر روی «دیوار» باقی می‌ماند و پیش از منقضی شدن آن باید نسبت به تمدید پونز اقدام نمایید. از صفحه «چگونه پونز خود را ارتقا دهم؟» می‌توانید اطلاعات لازم جهت تمدید پونز خود را بدست آورید.

 • حذف به دلیل گزارش کاربران

در صورتی که پونز شما توسط تعداد زیادی از کاربران گزارش شود، پونز شما از روی سایت حذف می‌گردد. از طریق صفحه «می‌خواهم یک پونز را گزارش» کنم می‌توانید با فرآیند گزارش پونز آشنا شوید. 

 • حذف پس از ویرایش پونز

پس از آنکه پونز خود را ویرایش کردید، پونز شما مجددا وارد مرحله انتشار می‌شود و با توجه به تغییرات اعمال شده از جانب شما پونز ممکن است مجددا توسط دلایلی که در همین صفحه بالاتر در بخش حذف پونز قبل از انتشاردر سایت توضیح داده شد، حذف گردد.

اگر هیچ کدام از دلایل بالا برای پونز شما صادق نبود و یا پونز‌تان به دلیل دیگری حذف شده بود، این موضوع را از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» در پایین صفحه با ما مطرح نمایید.

 • در این قسمت ۵ دلیل از پرتکرارترین دلایل عدم انتشار آگهی‌ها توضیح داده شده است که با رعایت آن می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی آگهی خود را ثبت نمایید. پس از حذف و یا عدم انتشار، دلیل آن از طریق ایمیل«پونز»، به آدرس ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود؛ بنابراین جهت اطلاع از این موارد حتما در زمان ثبت آگهی از صحیح وارد کردن آدرس ایمیل خود مطمئن شوید.

طبق قوانین «پونز» امکان انتشار آگهی با محتوای مشابه وجود ندارد. درصورتیکه می‌خواهید مجددا آگهی مشابهی با آگهی‌های گذشته خود ثبت کنید باید ابتدا آگهی قبلی خود را از روی «پونز» حذف کرده و پس از 24 ساعت نسبت به ثبت آگهی جدید اقدام نمایید، راهنمای حذف آگهی بصورت کامل در مقاله چگونه آگهی خود را حذف کنم؟ آمده است. این قانون با تکیه بر بازخورد کاربران و به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری وضع شده‌اند. همچنین علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد. تبلیغ سایت و درج وب‌سایت و شبکه اجتماعی در دسته خدمات و با پرداخت هزینه لینک امکان‌پذیر است.

درصورتی‌که قصد دارید آدرس وب‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی خود را در آگهی خود قرار دهید، این امکان تنها در دسته «خدمات» امکان‌پذیر می‌باشد. در دسته «خدمات» امکانی فراهم شده است که شما می‌توانید با پرداخت هزینه، آدرس وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را در فیلدهای آگهی قرار دهید. این گزینه امکان ویژه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهید که بازدیدکنندگان با کلیک بر روی آن بصورت مستقیم به آدرس ذکر شده فرستاده می‌شوند و دیگر نیازی به جستجو و یا کپی کردن آدرس نیست. همچنین علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد. 

 • در صورتی‌ که شما بصورت هم‌زمان چند آگهی مشابه را ثبت کرده باشید با این پیغام روبرو می‌شوید. همچنین پس از حذف آگهی تا ۲۴ ساعت قادر به ارسال آگهی با محتوای مشابه با آگهی حذف‌شده نیستید و در طول این زمان اگر اقدام به ثبت آگهی مشابه نمایید با پیغام «درج مکرر آگهی مشابه در بازه کوتاه» روبرو می‌شوید. علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد.

برای سهولت در جستجو و دسترسی کاربران «پونز» به آگهی‌ها، دسته‌بندی‌هایی بوجود آمده‌اند. در هنگام ثبت آگهی با توجه به ماهیت محصول یا خدمت خود دسته‌بندی مشخصی را انتخاب می‌کنید، برای آگاهی بیشتر از دسته‌بندی‌های «پونز» می‌توانید مقاله دسته‌بندی مناسب پونز من چیست؟ را مطالعه نمایید.

اگر در هنگام ثبت آگهی دسته‌بندی خود را اشتباه انتخاب کرده باشید آگهی شما با این عنوان که «دسته‌بندی اشتباه است» رد می‌شود و دسته‌بندی پیشنهادی با توجه به آگهی شما به ایمیلی که در آگهی قرار داده‌اید ارسال می‌گردد.

طبق قوانین «پونز» شما تنها می‌توانید هر آگهی را در یک شهر منتشر نمایید. درصورتی‌که آگهی منتشر شده‌ای بر روی «پونز» دارید و می‌خواهید آگهی مشابه‌ای در شهر دیگر نیز منتشر کنید، آگهی شما با پیغام «هر آگهی در یک شهر قابل انتشار است» رد می‌شود. همچنین علت رد شدن آگهی به ایمیلی که در آگهی ثبت کرده‌اید ارسال می‌گردد.  

سوالات پر تکرار

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

گزارش تخلف